Okul Yönetim Sistemi Programı

Okul Yönetim Sistemi Programı
Okul Yönetim Sistemi Programı
Stok Kodu:
Web Tabanlı Öğrenci Takip ve Okul Yönetim Sistemi
Kargo Ücretsiz
4.750,00 ₺
Adet
(1000 Adet)
%4 havale indirimi

Sipariş Özetiniz

Sipariş Toplamınız : ,00
Kargo Bedeli :
Ödeme Tutarı :


Alışverişe Devam Et Kasaya Git
 • Ürün Bilgileri
 • Ürün Yorumları
 • Soru ve Cevap
Okullarımızda gerçekleştirilen tüm iş ve işlemlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlayan web tabanlı bir yazılımdır. 
 
Sağladığı Fayda ve Kazanımlar;
 • Öğrencilerin olumlu ve olumsuz yönlerinin takip edilmesini sağlar.
 • Geç kağıdı ve izin kağıdı gibi belgelerin daha hızlı verilmesi sağlar.
 • Sınıf yoklamalarında olmayan öğrencilerin velilerine anlık sms gönderir.
 • Personel çalışma performanslarının takibini sağlar.
 • Ayın sınıfı ve ayın öğrencilerini belirler.
 • Lcd Ekranların yönetimini sağlar.
 • Turnike Sistemiyle Entegre çalışır
 • Toplu Sms Gönderimin Sağlar
 
Okul Yönetim Sistemi, İstanbul'da müdür yardımcısı olarak görev yapan bir öğretmen tarafından yazılmış ve geliştirilmiştir. Program herhangi bir ticari amaç güdülmeden oluşturulmuş ve ilk zamanlar isteyen okullara ücretsiz dağıtılmıştır. Günümüzde de kar amacı gütmeden sadece sunucu ve sms maliyetine kurulum yapılmaktadır. Türk Mill Eğitim Sistemine Önemli Kazanımlar Getiren Bu Programın Temelleri, Bir Öğretmenler Kurulu Toplantısında Atılmıştır. 
 
 
Kolay Sorun Tespiti ve Tedbir Alma
Kılık kıyafet, ödev, geç kalma gibi olumsuz davranışları alışkanlık haline getiren öğrencilerin, kolaylıkla tespit edilmesi ve tedbir alınmasını sağlar.
 
Kolay Sınıf Yoklaması
Öğretmen Sınıf yoklaması aldığında olmayan öğrencilerin velilerine anlık sms gider ve idareciler de an itibariyle duruma hakim olurlar. Bir öğrencinin sınıfta olup olmadığını anlamak için dersin bölünmesine gerek kalmaz.
 
Kolay ve Hızlı İzin Sistemi
İdari personelin zamanının büyük bir kısmını alan geç kağıdı, derse kabul kağıdı, izin kağıdı gibi işlemlerin çok daha hızlı olmasını sağlayarak iş yükünü azaltır, öğrenci yığılmalarını önler ve veliye anlık sms gönderir, istatistik çıkarılmasını sağlar.
 
Kolay Sorun Girişi
Aynı anda birden fazla öğretmen sorun girişi yapabilmesi sayesinde Törene geç kalanların isimlerinin alınması gibi işlemler çok daha hızlı yapılmasını sağlayarak, derse daha fazla geç kalınmasını önler.
 
Kolay Döküm Alma
Bir öğretmen ya da idareci, herhangi bir öğrencinin durumunu istediği an görebilir, ne kadar hangi sorunlardan yakalanmış ve hangi öğretmen tarafından uyarılmış, kaç kez derse geç kalmış ne kadar izin kullanmış gibi bilgileri veya olumlu yönlerini hızlıca görebilir. Performans notlarını verirken bu bilgileri dikkate alabilir. Aynı şekilde bir sınıfın durumunu veya tüm okulun durumunu inceleyebilir. Örneğin şimdiye kadar en çok kıyafetten yakalanmış öğrencileri filtreleyebilir. Ya da diğer sorunların filtrelenmiş dökümlerini alabilir.
 
Veli Paneli
Bir veli her hangi bir zaman diliminde çocuğunun durumunu inceleyebilir, ne kadar geç kalmış, ne kadar kıyafet sorunu yaşamış, ne kadar izin kullanmış gibi bilgileri anlık olarak görebilmektedir.
 
Toplu SMS
Toplu sms sistemiyle entegre çalışabilen bu sistem, ayrıca herhangi bir sorun girişini anlık olarak doğrudan veliye mesaj (sms) olarakta gönderebilmektedir.
 
Öğrtmen ve Personel Çalışma Performansını Takip Edebilme
Öğretmenlerin sorun takip hassasiyetlerini ve Pesonellerin çalışma performanslarını takip edebileceğimiz bu sistemin uygulandığı okullarda eğitim öğretimde yaşanan sorunların kısa bir sürede büyük oranda azaldığı gözlemlenmiştir.
 
Lcd Ekran Yönetimi
Okul Koridorlarında bulunan lcd duyuru ekranlarının etkin ve verimli kullanımı sağlanmıştır. Bu sistem sayesinde lcd ekranlarda an itibariyle hangi sınıfta hangi öğretmen var, hangi sınıfların dersi boş, günün nöbetçi öğretmenleri gibi bilgilerin gösterimi sağlanmıştır. Hastanelerde doktor ve içeride bulunan hasta ve kaçıncı sırada olduğumuz gösteren monitörler bu duruma yakın örnek gösterilebilir. Lcd ekranları görmek yada değiştirmek için fiziksel olarak okulda olmamız gerekmemektedir. Cep telefonu üzerinden çektiğiniz bir resmi anında ekranlara slide olarak aktarabilmekteyiz ve istediğimiz duyuruyu girebilme imkanımız bulanmaktadır.
 
Donanım Gereksinimleri
Sistemin çalışması için herhangi bir ek donanım malzemesinin satın alınmasına gerek yoktur. Tüm personelin Cep Telefonları bu sistemin araç ve gerecidir.
 
Sistemin Kurulumu ve İşleyişi
Sistemi kullanabilmek için bilgisayarımıza veya telefonumuza herhangi bir kurulum yapmamıza gerek yoktur. Doğrudan paylaşılan linke tıklanarak çalışabilmektedir.
 
Sistemin bir okula entegre edilmesi 15-20 dakika gibi bir zaman aralığında gerçekleşir. Tüm bilgiler e-okul üzerinden alınan bir excel dosyasının sisteme yüklenmesiyle girilmiş olur ve Kullanıma hazır hale gelir
 
Sistemin işleyişinde klavye kullanımı minimize edilmiş, işlemler genellikle seçime bağlanmıştır. Hemen hemen bütün işlemler sadece okul numarasının girilmesiyle yapılabilmektedir.
 
Yüz tanıma, parmak izi okuma veya kartlı geçişi bulanan turnike sistemleriyle entegre çalışır ve tercihe göre ilgililerin anlık olarak sms ile bilgilendirilmesini sağlar.
 
Noya Yazılım
 
Kullanıcıların İnceleme ve Değerlendirme Yorumları
foother
iletişim